(Numer oferty MTN13153) OBIEKT na SPRZEDAŻKołobrzeg,
Sprzedaż obiektu Poczty Polskiej w Kołobrzegu
Symbol
MTN13153
Symbol SWO
425271
Rodzaj nieruchomości
OBIEKT
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Status
AKTUALNA
Rodzaj rynku
WTÓRNY
Cena cena w innych walutach
9 000 000, 00 PLN
Cena za m2
2 415, 60 PLN
Kraj
POLSKA
Województwo
ZACHODNIOPOMORSKIE
Miejscowość
Kołobrzeg
Ulica
Armii Krajowej
Powierzchnia całkowita
3 725, 79 m2
Powierzchnia działki
2 830, 00 m2
Forma własności działki
UŻ. WIECZYSTE
Wartość udziału w działce
1
Rodzaj budynku
INNY
Materiał ścian
CEGŁA
Ilość pięter [wliczając parter]
2
Podpiwniczenie /piwnica
PIWNICA
Energia elektryczna
Napięcie 400V (siła)
Podłączony gaz
Podłączony wodociąg
Klimatyzacja
Udogodnienia dla inwalidów
Nr Licencji
4454
Stan budynku
BARDZO DOBRY
OBIEKT DLA INWESTORA!
Na sprzedaż zabytkowy, neogotycki budynek przy ul. Armii Krajowej, oddany do użytkowania w 1884 r., w którym urzęduje na parterze budynku Poczta Polska.
Sprzedaż obejmuje budynek biurowo – techniczny o powierzchni użytkowej 2540,80 m2 i budynek magazynowo - garażowy o powierzchni użytkowej 316,29 m2 stanowiące odrębną nieruchomość, posadowione na działce gruntu w użytkowaniu wieczystym o powierzchni 2830 m2 wraz z 4 jednokondygnacyjnymi budynkami o łącznej powierzchni zabudowy 518 m2.
Na działce za budynkiem biurowo-technicznym znajduje się parking na około 15 miejsc postojowych.
Budynek biurowo – techniczny to budynek trzykondygnacyjny, podpiwniczony (dwie kondygnacje naziemne i poddasze użytkowe oraz jedna podziemna). Obiekt wybudowany w konstrukcji murowanej z cegły ceramicznej.

Budynek wpisany do rejestru zabytków co daje możliwość skorzystania z ulgi na zabytki dla inwestora. Odliczenia wydatków poniesionych na nabycie nieruchomości, nie więcej niż 500 zł za każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej (maksymalnie 500.000 zł rocznie). Zwrot 50% poniesionych nakładów na usługi budowlane, renowację czy konserwację.

Do obiektu wykonany został projekt architektoniczno-budowlany na biura, apartamenty i restaurację. Została wykonana również koncepcja zagospodarowania terenu z możliwością prowadzenia gastronomii na zewnątrz budynku co zostało zaakceptowana przez konserwatora zabytków.
W budynku zaplanowano 13 lokali mieszkalnych, 4 lokale biurowe, komórki lokatorskie, lokal gastronomiczny, parking podziemny, naziemny, zagospodarowanie terenu.

Obecnie w obiekcie znajduje się funkcjonująca Poczta Polska i inne firmy dzierżawiące pomieszczenia.
Podana cena jest ceną netto. Do ceny należy doliczyć podatek 23%VAT.

Nieruchomość ze wspaniałą lokalizacją w Kołobrzegu, położony na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej i Dworcowej zaledwie 900 m od morza, w pobliżu dworca PKP i PKS, restauracji, hoteli, marketów, kawiarni, sklepów w sąsiedztwie pięknego parku z fontannami na pobliskich placach.


Zapraszamy.

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Doradca odpowiedzialny za ofertę

Władysław Peisert

Zapytaj o ofertę